Mechanické zabezpečení vozidel proti krádeži 

Princip zabezpečení vozidla mechanickým zabezpečením
CONSTRUCT spočívá v zablokování pohyblivých částí
mechanismu řazení, tedy v uzamčení řadící páky
za pomocí masivního zabezpečovacího systému.
U mechanických převodovek blokuje zařazený zpětný
převodový stupeň, u automatických převodovek
polohu parkování.
  • Princip zabezpečení spočívá v uzamčení mechanismu řazení ve vozidle.
  • Pohyblivé díly řazení jsou v poloze zpětného chodu, popř. parkování (u automatických převodovek), uzamčeny s pevnými částmi karoserie za pomoci masivního mechanického zabezpečovacího systému.
  • K odemčení a zamčení zařízení slouží klíč a zámková vložka. Zámková vložka Guard G700 Construct se svými vlastnostmi zařazuje do nejvyšších evropských tříd bezpečnosti. Hlavním prvkem mechanického zabezpečení je právě tato zámková vložka trezorového typu, která je vybavena bezpečnostními prvky proti všem známým způsobům překonání (odvrtáním, rozlomením aj.).
  • Jediným dílem zabezpečení, který je viditelný v interiéru vozidla, je zámková vložka. Ostatní součásti jsou skryty ve středovém tunelu vozu a pod vozidlem, a je k nim velmi omezený přístup.
  •   ZNAČENÍ OKEN  Značení oken automobilů kódem SBZ, EUROVIN nebo SOZ  se současnou registrací do Systému OCIS

     

    Základní myšlenka preventivní ochrany vozidla před krádeží pomocí značení oken automobilů je velmi jednoduchá, a v této jednoduchosti je její síla. Principem je faktické znehodnocení vozidla pro zloděje. Každý, kdo musel z jakékoli příčiny přesklít celý automobil ví, že to přišlo řádově na dvacet a více tisíc korun. O tyto peníze zloděj nutně přichází, pokud odcizí vozidlo s označenými okny. Další ztrácí při samotném prodeji. Okna každého automobilu jsou totiž označena homologační značkou, která obsahuje datum jeho výroby - v drtivé většině případů odpovídající roku výroby vozidla. Pokud např. zloděj dnes odcizí vozidlo značky Škoda Octavia roku výroby 2000 (na všech oknech takového automobilu je v homologační značce uveden rok výroby skla - rok 2000) s označenými okny kódem, musí taková okna pro legalizaci odcizeného vozu v ČR vyměnit. Zloděj bude muset sehnat nejen kompletní sadu oken, ale ještě oken roku výroby 2000 - a to není jistě snadný úkol. Zloděj většinou nemá jinou možnost, nežli provést výměnu oken za zcela nová (tj. s jiným rokem výroby). Takovou záměnu však odhalí prakticky každý automechanik a může znamenat pouze dvě věci, buď bylo vozidlo v minulosti hodně havarované, nebo je odcizené. V obou případech je cena prodávaného vozu hluboko pod běžnou cenou a pro zloděje nezajímavá.